Úvod

Kosmetické služby - Soňa Šiklová

Odborné masáže - Tomáš Vopařil

 

Kadeřnictví - Jitka Babaiánová

Manikúra, pedikúra, depilace - Mariia Penzenyk

Solárium - Jana Sýkorová

Pedikúra - Pavla Bumbová 

SLIDER - VŽDY JAKO PRVNÍ ČLÁNEK!!!

slider slider slider

Kosmetické služby

Kadeřnictví, mani - pedi

Solária - https://solarium-studiogreen.rezervacnik.cz

 • PŘIKLÁDÁNÍ SKLENĚNÝCH BANĚK - Tomáš Vopařil

  21.10.2018

  Přikládání skleněných baněk

  Přikládání skleněných baňek (baňkování) je staré 5 -6 tis. let a patří k uznávaným starověkým čínským metodám. Vychází tedy z východní filosofie, tedy využívá toku životní energie všemi 12. drahami.

  Baňkováním se rozumí přikládání skleněných baňek(nádobek), v nichž vytvoříme podtlak zapáleným smotkem vaty namočeným v lihu, který způsobí jejich přisátí na pokožku. Přikládají se na určená místa(reflexní zóny, akupunkturní body, svalové spasmy v oblastech psychosomatických zón). Nebo se dají použít také k samotné masáži.

  Také se používají baňky silikonové s pumpičkou. Já v současné době používám baňky skleněné.

  Po aplikaci mohou vznikat v místech přiložení malé modřinky(hematomy), které nejsou na pohnat citlivé a mizí do několika málo dnů.

  Efekt baňkování se popisuje ve spojení s tokem  krve a životní energií(čchi). Baňkování má napomáhat vytažení škodlivin(vítr, chlad, horko, vlhko) na povrch a jeho vyloučení. Otevírá kožní póry a umožňuje eliminaci škodlivin.

  Hlavní účinky baňkování:

  • zrychluje se metabolismus v kůži, zlepšuje se činnost potních a mazových žláz, zvyšuje se přísun živin ke tkáním
  • podpora regenerace kůže
  • podtlakem se stimuluje krevní a lymfatický oběh
  • baňkování odstraňuje spasmy(tuhé svalové zatvrdlinky) kolem postiženého kloubu a zvýšení sekrece synoviální (mazací) tekutiny
  • stimuluje vnitřní orgány, zvyšuje peristaltiku, zlepšuje trávení a vstřebávání živin
  • stimuluje nervová zakončení

   

 • MEDOVÁ MASÁŽ - Tomáš Vopařil

  21.10.2018

  Medová masáž

  pampeliskaSamotná masáž je velice příjemná a uvolňující. Med nahřívám na teplotu 45 – 55 st.C. Nanesu jej na pokožku a provedu masáž. Začínám zády a pokračuji přes hýždě, dále ploskou, lýtky a nakonec stehny. Masáž na přední straně těla se neprovádí.  Tělo poté přikryji savým papírem, ručnímed3kem a nechám klienta 10 min. odpočívat. Poté sejmu papír, kterým se stáhne zbytek medu. Na závěr teplým, vlhkým ručníkem utřu pokožku do sucha. Klient odchází bez použití sprchy naprosto čistý. Pokožka je po masáži sametově hebká, jemná a krásně voní po medu. Medová masáž je příjemnou záležitostí, při které zapomenete na všední starosti. Dopřejte si tento příjemný relaxační zážitek.

  Účinky masáže na organismus jsou jednak přes reflexní zóny na těle, díky kterým se povzbuzuje činnost orgánů celého těla. Je to metoda detoxikační s výbornými účinky na pokožku. Nezanedbatelný vliv má na činnost lymfatického systému. Je to metoda, při které se dostávají z tělesné tkáně usazené toxické látky. Dále se odstraňují z těla usazeniny, které se nahromadí v tkáních,( např. z potravin, léků a pod.) a tělo se jich neumí vlastními detoxikačními silami zbavit.

  Med je používán po tisíce let jako prostředek k léčení chorob a svým složením působí antibakteriálně a antisepticky. Tyto vlastnosti  medu jsou výsledkem nízké aktivity vody v medu způsobující osmózu, efekt peroxidu vodíku a vysoké kyselosti.Med je v první řadě nasycený roztok dvou monosacharidů. Tato směs má nízkou vodní aktivitu; většina vodních molekul je vázána cukry a jen zbývající jsou k dispozici pro mikroorganismy. Vzhledem k nízkému počtu volných molekul vody nemají mikroorganismy vhodné podmínky k množení. Peroxid vodíku je v medu obsažen jen ve velmi malé koncentraci (asi 1mmol/ 1l), je aktivován ředěním. Při použití medu na pokožku (např. jako tekutý obvaz) je peroxid vodíku produkován smísením s tělesným potem. Výsledkem tohoto procesu je, že peroxid vodíku se pomalu uvolňuje a pracuje jako antiseptikum. Na rozdíl od 3% lékařského roztoku, pomalé uvolňování nezpůsobuje poškození okolní tkáně. PH medu je běžně mezi 3,2 a 4,5. Tento relativně vysoký stupeň kyselosti zabraňuje růstu bakterií způsobujících infekci.

  Samozřejmě mimo účinků na pokožku má med svým složením pozitivní účinky při pravidelném dlouhodobém užívání na celý organismus, díky mnoha uhličitanům působících jako antioxidanty. med5Pozitivně ovlivňuje stres, funkci tlustého střeva zvyšováním probiotických bakterií a tím zvyšuje obranyschopnost organismu. Zlepšuje trávení, snižuje cholesterol a snižuje riziko rakoviny tlustého střeva.

  Med se používá pro krytí ran, popálenin a vředů. Redukuje otoky a jizvy.

   

 • MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ - Tomáš Vopařil

  21.10.2018

  Manuální lymfatická masáž

  Lymfatická masáž (lymfodrenáž) je jemná masážní technika, zaměřená na oblast podkoží mezi kůží a svalovou fascií. Tedy neovlivňuje se svalovina jako taková, ale zaměřuje se na oblast lymfatických cév. Je to jemné vyhlazování pokožky s cílem rozproudit a posouvat mízní systém směrem k srdci.

   

  A co je to lymfa(míza)?

  Míza neboli lymfa vzniká z tkáňové tekutiny ve štěrbinách, tvořící labyrint, mezi   buňkami. Mízní systém je vlastně tkáňový dren odvádějící tkáňovou tekutinu ze štěrbin mezi buňkami. Pokud se tento dren ucpe, vzniká lymfedem a nemůže se odvádět tekutina vznikající v buňkách a vytékající do štěrbin mezi buňkami. Z 90% je tkáňová tekutina odváděna zpět do krevního oběhu a asi z 10% tkáňové tekutiny vzniká míza(lymfa),   která je z tkání odváděna mízními cévami. Jsou takzvaným drenážním systémem tkání.

  Lymfatickou masáží pomáháme toku lymfy přes mízní(lymfatické) uzliny, které se při   masáži lehce uvolňují speciálním hmatem, abychom dopomohli tekutině projít skrz.

   

  A co je to lymfatická uzlina?

  Uzlina je mechanický filtr. Je to centrum , ve kterém jsou aktivovány lymfocyty

  (T-lymfocyty) – likvidace cizorodých látek.   Míza při průtoku uzlinami je zbavena asi 99% cizorodých látek. Poté je vrácena do mízní cirkulace.

   

  Touto masáží také dopomáháme mimo jiné tělu se zbavit vedlejších produktů látkové výměny buněk. Dopomáháme detoxikaci těla.

   

   

 • Mariia Penzenyk přijímá nové klienty

  22.9.2018

  16830771_111214559403074_4947552216136941352_n

  MANIKÚRA

  PEDIKÚRA

  DEPILACE

   

  702 844 210

 • BODY WRAPS - Veronika Hrázská

  22.9.2018

  Letak_bw_anticell_v2-1-page-001

  Letak_bw_slim_cz_nova_smes-page-001

 • MASÁŽ HORKÝMI KAMENY - Tomáš Vopařil

  22.9.2018

  MASÁŽ

  HORKÝMI KAMENY

    Masáž horkými kameny je velmi příjemný a zároveň účinný druh masáže. Vychází ze starých čínských technik. Nahřáté i studené kameny se používaly k léčení kromě Číny ještě například v Indii, Mezopotámii, mezi jihoamerickými i severoamerickými Indiány  atd. Působí na celý organismus, a to především teplem a energií vlastních kamenů.

          Používám přírodní nijak neopracované kameny různé velikosti z řek a okolní přírody. Výborně udržují teplo a mají vysokou energetickou vibraci – léčivé účinky. Nahřívám je ve vodní lázni na teplotu 45-55 st.C.  Masírovat začínám rozmístěním kamenů po těle a po 10-15 min.  nahřátí  provedu  vlastní olejovou masáž celého těla nebo jeho části.

  Masáž je velmi intenzivní ale bezbolestná. Můžete vnímat hluboký klid a pocit vyrovnání i několik dalších dnů. V těle se vlivem masáže nastartují léčebné procesy, povzbudí se činnost jater a ledvin. Nasloucháme svému tělu a ono si samo řekne. Někdy se také může dostavit přechodná bolest hlavy nebo rýma. Příčinou bývá kdysi dávno přechozená nemoc, jejíž léčení se masáží samo nastartovalo. Po zbytek dne doporučuji vynechat psychicky a fyzicky náročné činnosti. Nutný je dostatečný přísun tekutin, nejlépe čisté vody nebo zeleného čaje. Pro zvýšení léčebného účinku se vyhněte kávě a alkoholu.

  Účinky masáže horkými kameny:

  – dodávají tepelnou energii a prohřívají celé tělo

  – stimuluje krevní oběh

  – uvolňuje ztuhlé svaly i klouby, rozptyluje svalovou tenzi a tím přispívá k urychlení regenerace

  – je to výborná relaxace. Horké kameny pomáhají odstraňovat nervozitu, úzkost a stres, nespavost a neklid.

  – podporuje hojení namožených či natažených svalů, podporuje imunitní systém.

  – zrychluje metabolizmus, což pomáhá i při hubnutí.

  – teplo z kamenů pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče, uleví od bolesti v kloubech.

  – odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, tím působí i proti celulitidě.

  – na jemnohmotné úrovni se zlepšuje tok v energetickém systému člověka. Dochází k vylaďování funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah).

   

   

 • 9.5.2018

  Solariumplakatstrankyslunicko

 • 1.5.2018

  30656277_10213425921135892_8215947454252580864_o

« Novější